Podcast: De Hoogte in

Verhalen van wijkbewoners

De sloop van de woningen aan de Asingastraat is afgerond. Wat blijft, zijn de verhalen uit de straat en de wijk. Deze zijn te horen in de podcast De Hoogte in.

Als een gebouw verdwijnt en er nieuwbouw voor in de plaats komt, verandert er veel. Podcastmaker Vanya ter Veld sprak met wijkbewoners over veranderingen in hun leven en in de wijk. De verhalen zijn verwerkt in meerdere fragmenten.

De fragmenten zijn te beluisteren via QR-codes op de bouwdoeken langs de Asingastraat. Zo is de bouwplaats tijdelijk niet alleen een plek van sloop en opbouw, maar ook een plek waar verhalen uit de wijk samenkomen.

Dit project is tot stand gekomen door ondersteuning van VRIJDAG in de Buurt, Mooie Wijken (gemeente Groningen) en De Huismeesters

project

De fragmenten

Aflevering 1: Intro
Aflevering 2: gekapt
Aflevering 3: dubbele werkelijkheid
Aflevering 4: alles verandert altijd
Aflevering 5: dat leefde!
Aflevering 6: schaal met aardbeien
Aflevering 7: de details
Aflevering 8: de beroemde gele balkons
Aflevering 9: het hele wortelstelsel
Aflevering 10: verandering

Wil je gelijk alles in een keer luisteren? Dat kan! Klik hier!

Met dank aan

Te horen in de podcast:
Neshama, Dilbar, Gergana, Conny, Todo, Charlotte, Isabelle, Albert, Nienke, Angelique, Erica, Julian, Thirza, Emmelien, Maartje, Mirjam, Fokko, Robin, Peter, Yusuf, Daniel, Jo Ann, toevallige voorbijgangers op de Asingastraat.

Ondersteuning:
Denise Pippel, Daphne van Grevenhof, Kelvin van Woudenberg, Anouk van Prooijen, Judith van der Boom, Gertjan Schurer, Leon Pierik , Agnes Voorintholt, Pauline van der Kolk en Anne Kamps.

En verder…
Alles en iedereen uit De Hoogte!

Even voorstellen

Vanya Julia ter Veld is kunstdocent, programmacoördinator en audiomaker. Ze rondde haar studie dramaschrijven af in Lyon en maakt nu programma’s en verhalen onder het credo ‘Tussen de Tegels Lezen’, waarmee de aandacht gaat naar ‘hoe’ (in plaats van ‘wat’) er wordt gelezen in de boeken en dingen die ons omringen. Haar bio’s, emails en uiteraard ook ander werk bestaat zonder gebruik van artificiële intelligentie.

Gedicht Neshama

Gemis is meer dan stenen

Eerst woont je nicht er

Dan kom je er langs naar opa en oma

Vervolgens is er helemaal niets

Geen gebouwen alleen lawaai en troep

Er woonde bijna niemand op enkele mensen na

Waar zijn ze nu gebleven?

Geen idee en dat is raar

Misschien is het wel goed dat de woningen weg zijn

Alleen ik vind het een beetje naar

Soms loop ik er langs en

Mis ik de oude Asingastraat

Neshama Staring – Kinderwijkdichter De Hoogte & Korrewegwijk

Colofon podcast:
Script, mixage en geluid: Vanya Julia ter Veld
Vormgeving: Daphne van Grevenhof
Muziek:
Betany by Blue Dot Sessions
The Gran Dias by Blue Dot Sessions
Kickstep by Blue Dot Sessions
Eggs and Powder by Blue Dot Sessions
Puck in the Grass by Blue Dot Sessions

Tracks van DJ-school Ilianos

Heb je vragen over de podcast?
Neem dan contact op met info@mooiewijken.nl.
Of vul het formulier hiernaast in.

Heb je vragen over de nieuwbouw aan de Asingastraat?
Klik hier voor meer informatie of neem contact op met De Huismeesters: info@dehuismeesters.nl of 050 – 365 7171.

Meedoen of meer info?





    Misschien ook interessant